Polski Związek Hokeja na Trawie

Mistrzostwa Europy kobiet również w Polsce

W 2023 roku odbędą się Mistrzostwa Europy w Hockey 5s w Wałczu.

W minionych miesiącach w naszym kraju miał się odbyć turniej rankingowy w Hockey 5s, jednak zawody zostały odwołane przez epidemię koronawirusa

Ostatecznie EHF zdecydował się zorganizować Mistrzostwa Europy kobiet w Hockey 5s zamiast turnieju rankingowego. Zawody będą jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w Hockey 5s. Trzy najlepsze ekipy zakwalifikują się do pierwszych w historii MŚ.

Wracając do ME w Wałczu. Wiadomo, że w turnieju wystąpią: Austriaczki, Belgijki, Białorusinki, Chorwatki, Angielki, Holenderki, Rosjanki, Szwajcarki, Ukrainki, Walijki oraz Polki.

Mistrzostwa zostaną zorganizowane na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Umiejscowiony tam obiekt do hokeja na trawie został oddany do użytku w 2015 roku. Posiada zadaszoną trybunę na kilkaset miejsc.

Przypomnijmy, że w Wałczu swoje Euro rozegrają także panowie. Mistrzostwa Europy mężczyzn w Hockey 5s odbędą się od 6 do 9 lipca 2022 roku.

W turnieju weźmie udział 16 zespołów: Armenia, Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Cypr, Finlandia, Luksemburg, Holandia, Rosja, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina oraz Polska.

Filip Sobczak