Polski Związek Hokeja na Trawie

Andrzej Kuczyński skończył 83 lata

83 lata temu we Lwowie urodził się Andrzej Kuczyński, były rzecznik prasowy Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

83-latek jest żywą legendą polskiego hokeja na trawie. W przeszłości był nie tylko rzecznikiem prasowym PZHT. Zasiadał również w strukturach naszej Federacji – był między innymi wiceprezesem PZHT czy przewodniczącym komisji publikacji i wydawnictw. Jest autorem książki „80 lat Polskiego Związku Hokeja na Trawie”, która jest ogromnym źródłem wiedzy – dla wszystkich osób z naszego środowiska, a przede wszystkim dla obecnego rzecznika prasowego PZHT.

Andrzej Kuczyński (z lewej) i asystent selekcjonera reprezentacji Polski Robert Grzeszczak.

Andrzej Kuczyński, mimo przejścia na zasłużoną emeryturę, wciąż skrupulatnie notuje w swoich charakterystycznych notesikach wszystkie najważniejsze informacje na temat wielu wydarzeń sportowych, nie tylko hokejowych. Nic więc dziwnego, że jest uznawany za jednego z najwybitniejszych dziennikarzy sportowych nie tylko w Poznaniu, ale i całej Polsce.

Andrzej Kuczyński to wybitny znawca w dziedzinie wielkopolskiego sportu i największy promotor hokeja na trawie w Polsce. Podczas studiów działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich w Poznaniu, m. in. w Studenckiej Agencji Informacyjnej Rady Okręgowej ZSP. Tam wespół z absolwentem prawa Jerzym Walaskiem prowadził szkółkę dziennikarską. Autor książki „Święta gra azjatyckich magów”. Publikował w „Sporcie”, w „Głosie Wielkopolskim” (w latach 70. był kierownikiem działu sportowego), „Expressie Poznańskim”, „Przeglądzie Sportowym” i w „Tempie”. Przez wiele lat był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Poznaniu.

Filip Sobczak