Polski Związek Hokeja na Trawie

HMME odwołane

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn, które miały się odbyć od 17 do 19 grudnia br. zostały odwołane.

Niestety ze względu na epidemię koronawirusa nie zostaną zorganizowane kolejne hokejowe turnieje. Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała właśnie, że nie odbędą się Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Nymbruku i Olten.

W turnieju w Czechach miała wystąpić reprezentacja Polski mężczyzn, z kolei do imprezy w Szwajcarii przygotowała się reprezentacja Polski kobiet.

HMME pierwotnie miały odbyć się w styczniu tego roku. Zostały jednak przełożone na grudzień. Niestety epidemia znowu „pokrzyżowała” plany. Tym razem EHF po prostu odwołał zawody. Kolejne HMME odbędą się w 2023 roku.

– Jesteśmy bardzo rozczarowani, że musieliśmy odwołać nasze Mistrzostwa. Zdajemy sobie sprawę, jak rozczarowani muszą być hokeiści, którzy przygotowywali się do tych zawodów. Niestety ze względu na ograniczenia i surowe warunki kwarantanny nie mogą one zostać zorganizowane – mówi prezydent EHF Marijke Fleuren.

Filip Sobczak