Polski Związek Hokeja na Trawie

FIH Nations Cup w TVP

16 kwietnia w siedzibie poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej podpisano umowę pomiędzy Polskim Związkiem Hokeja na Trawie a TVP Poznań. Dzięki tej współpracy na antenie TVP3 Poznań obejrzycie wszystkie mecze Polaków oraz dwa dni rozgrywek finałowych.

– Ważne jest to, że polski hokej wreszcie powróci do Telewizji Polskiej. To był nasz cel i oczko w głowie, jeśli chodzi o promocję i rozwój hokeja na trawie. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj bez telewizji żaden sport nie będzie miał szansy zaistnieć. Niezmiernie się cieszę, że udało się nam podpisać umowę – mówi prezes PZHT Rafał Grotowski.

Poznański oddział Telewizji Polskiej planuje przeznaczyć pozyskane dzięki współpracy środki na edukację medialną. – Media publiczne nie tylko w ten sposób promują dyscypliny, które nie dominują w świadomości kibiców, ale też to zlecenie i każde zlecenie dla TVP w tym dla TVP Poznań, jest inwestowaniem w cele społeczne. Każda złotówka zysku z tego projektu zostanie wydana na kolejne zajęcia edukacji medialnej, programy promujące młodych twórców w regionach i wiele innych społecznych projektów – powiedział dyrektor TVP3 Poznań Jan Józefowski.

Turniej FIH Men’s Nations Cup odbędzie od 31 maja do 9 czerwca. Stanowi eliminacje do FIH Pro League, a więc ścisłej światowej hokejowej elity. W Nations Cup w Polsce weźmie udział dziewięć drużyn: Austria, Pakistan, Polska, Francja, Malezja, RPA, Korea, Kanada i Nowa Zelandia (spadkowicz z FIH Pro League). Do najwyższej klasy rozgrywkowej awans uzyska zwycięzca turnieju w pierwszej stolicy Polski.

Bilety do kupienia na www.nationscup.pl/tickets

Filip Sobczak