Polski Związek Hokeja na Trawie

Wystartował projekt Hokej Wrocław

W tym tygodniu we Wrocławiu odbył się pierwszy trening nowego naboru hokeistów na trawie. Dzieci mają od 4 do 6 lat.

Odpowiedzialni za całe zamieszanie są dwaj miłośnicy hokeja na trawie Łukasz Łatka oraz Mathias Ziener. Drugi ze szkoleniowców pochodzi z Niemiec i miał okazję współpracować z młodzieżową kadrą ze swojego kraju.

Pomysłodawcy zorganizowali treningi w ramach projektu „Hokej Wrocław” w porozumieniu z klubem Polonia Wrocław dla dzieci od 4 do 6 lat. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 16 dzieci.

– Obecnie trenujemy z zachowaniem wszelkich restrykcji pod otwartym, ale zadaszonym obiektem Młodzieżowego Centrum Sportu w ramach sekcji hokeja na trawie Polonii Wrocław. Nabór dzieci prowadzimy przez swoją stronę internetową i media społecznościowe – tłumaczy nam Łukasz Łatka.

Panowie planują również integrację z rodzicami swoich młodych podopiecznych. – Chcemy się z nimi spotykać i pokazywać hokej w praktyce, czyli grać mecze – dodaje Łatka.

Polski Związek Hokeja na Trawie z wielkim entuzjazmem obserwuje nowy projekt we Wrocławiu. Nasza Federacja już pracuje nad formą pomocy dla szkoleniowców z Dolnego Śląska.

Filip Sobczak