Polski Związek Hokeja na Trawie

Wraca także młodzież

W najbliższy weekend wracają również rozgrywki w kategoriach juniorskich. PZHT właśnie poinformował kluby, w jaki sposób zostanie dokończony sezon 2020/21.

W lidze juniorów w rundzie jesiennej odbyły się cztery kolejki. Dlatego od 25 do 28 kwietnia zostaną rozegrane zaległe spotkania. Runda wiosenna wystartuje oficjalnie 9 maja. Klasyfikacja końcowa zostanie ustalona na podstawie rundy zasadniczej – nie będzie Play-Off.

Odrabiać zaległości muszą także juniorki. Do rozegrania jest sześć spotkań, które muszą się odbyć do 8 maja. Zrezygnowaliśmy z rozegrania drugiej rundy sezonu zasadniczego. Odbędzie się rozbudowana faza Play-Off, w której udział wezmą wszystkie zespoły. Harmonogram spotkań dostępny jest TUTAJ.

W rozgrywkach juniorek młodszych nastąpiły zmiany w regulaminie. Turniej finałowy pod nazwą „Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” odbędzie się w Gnieźnie 26 i 27 czerwca. Awans do turnieju uzyskają cztery drużyny – po dwie z każdej grupy. Harmonogramy spotkań zostaną potwierdzone do 25 kwietnia.

„Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” w kat. junior mł. również odbędzie się 26 i 27 czerwca w Gnieźnie. Awans uzyskają cztery drużyny – dwie z grupy A i po jednej z B i C. System rozgrywek w eliminacjach jest określany przez Okręgowe Związki Hokeja na Trawie.

W jaki sposób będą punktowane miejsca w Systemie Sportu Młodzieżowego w kat. junior mł.?

1-4: na podstawie turnieju finałowego Miejsca

5-7: ex aequo: III miejsce z grupy A, II miejsce z grupy B i II miejsce z grupy C Miejsca

8-10: ex aequo: IV miejsce z grupy A, III miejsce z grupy B i III miejsce z grupy C

Kolejne miejsca:

11-12: ex aequo: V miejsce z grupy A i IV miejsce z grupy B

13-14: ex aequo: VI miejsce z grupy A i V miejsce z grupy B

15: VII miejsce z grupy A

16: VII miejsce z grupy A

Wszystkie zmiany zostały ujęte w regulaminach, które są dostępne na stronie internetowej w menu górnym w zakładce „REGULAMINY”.

Filip Sobczak