Polski Związek Hokeja na Trawie

Wznawiamy rozgrywki

W najbliższy weekend zostaną wznowione rozgrywki na otwartych boiskach. W poniedziałek (19 kwietnia) PZHT zorganizował spotkanie z przedstawicielami klubów. W trakcie zaprezentowaliśmy, w jaki sposób będzie dokończony sezon 2020/21.

Jesienią zeszłego roku w Superlidze odbyło się pięć kolejek. Ze względu na drugą falę koronawirusa dwie kolejki (6 i 7) z rundy jesiennej przenieśliśmy na 2021 rok i zostaną rozegrane 24 i 25 kwietnia. Runda wiosenna rozpocznie się 8 maja i zakończy się 12 czerwca. Do fazy finałowej awansują tylko cztery zespoły i rozegrają jeden mecz o złoto (zespoły 1-2) oraz jeden mecz o brąz (zespoły 3-4). Mecze barażowe pomiędzy 7. zespołem z Superligi, a 2 zespołem z I ligi odbędą się 18 i 20 czerwca.

W 1. lidze również odbyło się tylko pięć kolejek. W związku ze zmianami w regulaminie rozgrywek III runda została anulowana. Tym samym do końca sezonu pozostała tylko II runda – każdy zespół rozegra jeszcze pięć meczów. Pierwsze spotkania zaplanowano na 24 kwietnia, a ostatnią kolejkę na 12 czerwca. Bezpośredni awans do Superligi uzyska zespół z pierwszego miejsca w tabeli, a drugi powalczy w barażach.

Fot. Tomasz Michalczuk

Nieco inną sytuację mamy w lidze seniorek. Runda jesienna zostanie dokończona w najbliższą niedzielę (25 kwietnia), a runda wiosenna wystartuje oficjalnie 9 maja i potrwa do 13 czerwca. Podobnie jak w Superlidze, do fazy finałowej awansują tylko cztery zespoły i rozegrają jeden mecz o złoto (zespoły 1-2) oraz jeden mecz o brąz (zespoły 3-4).

Przed wprowadzeniem w kraju stanu epidemii w rozgrywkach w kat. senior obowiązywała zasada, która wskazywała, że spotkania ligowe rozpoczynają się od godz. 16:00. Aktualnie ten zapis w regulaminie został zawieszony, jednak to PZHT oraz Superliga (dla spotkań SL) nadal ustalają godzinę i miejsce spotkań w uzgodnieniu z klubami.

Wszystkie przedstawione zmiany zostały ujęte w regulaminach. W środę przedstawimy szczegóły dot. rozgrywek w kat. junior i junior mł.

Fot. główne Paweł Siczyński

Filip Sobczak