Polski Związek Hokeja na Trawie

Mistrzostwa Świata w Belgii przełożone o rok

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) oraz Belgijski Związek Hokeja na Trawie poinformowali, że ze względu na epidemię koronawirusa Mistrzostwa Świata w halowej odmianie hokeja na trawie zostaną zorganizowane w 2022 roku. Pierwotnie HMŚ miały się odbyć od 3 do 7 lutego 2021 roku.

Puchar Świata w hokeju halowym FIH to wspaniałe widowisko hokejowe, które generuje fantastyczną atmosferę. Przy obecnych poważnych niepewnościach, z którymi się borykamy – takimi jak zdolność wszystkich drużyn do podróżowania, ukończenie wszystkich kontynentalnych kwalifikacji lub dostęp kibiców do obiektu – oraz w celu ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych osób, odroczenie było tak naprawdę jedyną opcją. Nasze podziękowania kierujemy do Belgijskiego Związku Hokeja i prowincji Liège za ich wielkie zaangażowanie w przygotowanie niesamowitego show w 2022 roku – mówi dyrektor generalny FIH Thierry Weil.

W Halowych Mistrzostwach Świata w Belgii weźmie udział 12 drużyn mężczyzn (Belgia, Niemcy, Austria, Holandia, Rosja, Czechy, Nowa Zelandia, Australia, Iran, Kazachstan oraz Mistrz Afryki i Mistrz Ameryki Północnej) oraz 12 drużyn kobiet (Belgia, Białoruś, Holandia, Czechy, Niemcy, Ukraina, Austria, Nowa Zelandia, Australia, Kazachstan, Mistrz Afryki oraz Mistrz Ameryki Północnej). Oba turnieje – mężczyzn oraz kobiet – zostaną zorganizowane w hali w prowincji Liege, w miejscu, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa drużyna koszykarska Liège Basket Club. 

Halowe Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie odbędą się po raz szósty. Ostatnia edycja została zorganizowana dwa lata temu w Berlinie. Mistrzami Świata zostali Austriacy, a Mistrzyniami Świata Niemki. 

Filip Sobczak