Polski Związek Hokeja na Trawie

Robert Grzeszczak – asystent selekcjonera reprezentacji Polski

Robert Grzeszczak to żyjąca legenda hokeja na trawie w Polsce. Z „orzełkiem na piersi” rozegrał aż 270 meczów. Od lat związany jest z WKS Grunwald Poznań. 

Grzeszczak swoją bogatą karierę rozpoczynał w Starcie Gniezno, ale jego talent został szybko zauważony i w 1992 roku przeszedł do WKS Grunwald Poznań. Razem z „Wojskowymi” zdobył wielokrotnie Mistrzostwo Polski w hali i na boiskach otwartych. Występował również w europejskich rozgrywkach – Euro Hockey League, Europejskim Pucharze Mistrzów Krajowych czy Pucharze Zdobywców Pucharów. Jednak legendą pozostanie również ze względu na grę w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał najwięcej oficjalnych spotkań w historii polskiego hokeja na trawie – 270. Występował między innymi na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Europy. W 2003 i 2007 roku zdobył srebrne medale Halowych Mistrzostw Świata. Przez lata był kapitanem kadry. 

Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej grał jeszcze jako zawodnik klubowy – oczywiście w barwach WKS Grunwald Poznań. Jego ogromne doświadczenie i wiedza są wykorzystywane przez trenerów reprezentacji Polski – był asystentem Karola Śnieżka, a aktualnie jest trenerem współpracującym w sztabie Dariusza Rachwalskiego.

BIO:

Data urodzenia: 9.10.1971 r.

Miejsce urodzenia: Gniezno

Narodowość: Polska

Ciekawostki:

– 270 występów w reprezentacji Polski

– Były kapitan reprezentacji Polski

– Uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Sydney 2000) oraz Mistrzostw Świata (1998 Utrecht oraz 2002 Kuala Lumpur)

– Dwukrotny srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata (2003 Lipsk oraz 2007 Wiedeń)

– Zawodnik 11-stki dwudziestolecia (2000-2020) Polskiego Związku Hokeja na Trawie

– W 2007 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Filip Sobczak