Polski Związek Hokeja na Trawie

Urośliśmy z hokejem w Wałczu

50 hokeistek i hokeistów uczestniczyło w minionym tygodniu w ogólnopolskim kampie „Rośnij z hokejem” na terenie kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Partnerem akcji szkoleniowej była firma Terravita.

To było niezwykłe sześć dni dla hokeistów i hokeistek, którzy brali udział w ogólnopolskim kampie „Rośnij z hokejem”. Uczestnicy na pewno na nudę nie mogli narzekać, bo grafik był codziennie bardzo napiety. Zawodnicy brali udział nie tylko w specjalistycznych treningach hokejowych, ale także w zajęciach z żywienia, dietetyki czy warsztatach sędziowskich z międzynarodowym arbitrem Marcinem Grochalem.

– Jestem zadowolony ze zrealizowanego planu, zaangażowania dzieciaków oraz profesjonalnego podejścia trenerów. Sześć dni kampu pokazało mi, że program „Rośnij z hokejem” to krok we właściwym kierunku. Liczę, że dawka motywacji oraz informacji, jaką otrzymali zawodnicy i zawodniczki zaprocentuje w najbliższym sezonie oraz wpłynie na ich postawę w klubach. Należy pamiętać, że realizacja programu nie byłaby możliwa bez wsparcia ministerstwa sportu oraz naszych partnerów jak firma Terravita – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Akcja PZHT „Rośnij z hokejem” była dedykowana hokeistkom i hokeistom w wieku 13-14 lat, których trenowało kilkunastu młodych szkoleniowców oraz reprezentantów Polski w hokeju na trawie. W lipcu odbyło się sześć kampów regionalnych w sześciu grupach – fioletowej, zielonej, pomarańczowej, żółtej, czerwonej i niebieskiej – w czterech województwach. Nazwy nie były oczywiście przypadkowe – na początku każdego kampu uczestnik otrzymał właściwą dla danej grupy koszulkę. Na koniec odbył się kamp ogólnopolski na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu.

Partnerem akcji w Wałczu była Terravita. Wszyscy uczestnicy kampu otrzymali niespodzianki ufundowane przez tę firmę.

Filip Sobczak