Polski Związek Hokeja na Trawie

Za nami pierwsza część kursokonferencji trenerskiej

W poniedziałek (24 sierpnia) odbyła się pierwsza część kursokonferencji trenerskiej PZHT. W szkoleniu, które zostało zorganizowane za pośrednictwem aplikacji ZOOM, uczestniczyło ponad 70 trenerów.

Ze względu na stan epidemiczny Wydział Wyszkolenia PZHT postanowił zorganizować kursokonferencję trenerską w trybie online. Dwudniowe szkolenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza odbyła się w poniedziałek (24 sierpnia). 

Głównym tematem zajęć były techniczno-taktyczne aspekty szkolenia w grupach oraz organizacja jednostki treningowej. Prowadzącym był Mateusz Grochal, a moderatorem Krzysztof Rachwalski. Szkolenie trwało około 2,5 godziny. Wzięło w nim udział ponad 70 trenerów. Ze względu na możliwości techniczne mogli oni wyrażać swoje opinie i rozwiązania praktycznie na bieżąco.

– Wierzę, że nasze środowisko odebrało zaproponowane rozwiązanie pozytywnie. Uważam, że za sprawą naszego prelegenta – Mateusza Grochala konferencja pod względem merytorycznym stała na wysokim poziomie. Z pewnością zaproponowane rozwiązania znajdą zastosowanie podczas treningów w wielu klubach – powiedział po zakończeniu Krzysztof Rachwalski. 

Kolejny, drugi etap kursokonferencji trenerskiej PZHT został zaplanowany na kolejny poniedziałek (31 sierpnia). Tym razem prowadzącym będzie selekcjoner reprezentacji Polski seniorów Dariusz Rachwalski, a moderatorem ponownie Krzysztof Rachwalski. Wciąż można zapisywać się na drugą część kursokonferencji – wszyscy zainteresowani są proszeni o zgłoszenia na adres mailowy: krzysztof.rachwalski@pzht.pl

Filip Sobczak