Polski Związek Hokeja na Trawie

Julia Rymer i Ewa Lewandowska zwyciężyły w Gąsawie

Zawodniczka z pola Julia Rymer z UKS SP5 Swarek Swarzędz oraz bramkarka Ewa Lewandowska z KS Pomorzanin Toruń okazały się najlepsze podczas serii turniejów na kadrze K-16.

Na kreatywny pomysł wpadł sztab szkoleniowy kadry K-16 – selekcjoner Sławomir Mazany oraz jego współpracownicy – w trakcie konsultacji, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Gąsawie. Trenerzy zorganizowali serię turniejów dla hokeistek. Kilkudniowa rywalizacja toczyła się podczas gierek wewnętrznych oraz karnych zagrywek.

– Codziennie odbywało się losowanie drużyn, więc poszczególne zawodniczki grały niemalże zawsze z innymi koleżankami. Dziewczyny dostawały punkty za gierkę, a potem za skuteczne wykonywanie karnych zagrywek – wyjaśnia Mazany.

Na koniec konsultacji punkty zostały zsumowane, a sztab szkoleniowy ogłosił zwycięzców. Ostatecznie najlepszą zawodniczką z pola została Julia Rymer, a najwięcej punktów wśród bramkarek zgromadziła Ewa Lewandowska. Nagrody dla hokeistek od PZHT oraz firmy OLIMP wręczył sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński.

Gratulacje!

Filip Sobczak