Polski Związek Hokeja na Trawie

WKS Grunwald Poznań drugi w RohrMax Cup

WKS Grunwald Poznań wziął udział w międzynarodowym turnieju w Wiedniu RohrMax Cup. W finałowym pojedynku podopieczni Karola Śnieżka przegrali z reprezentacją Austrii 3:5.

Wojskowi przygotowują się do Halowego Klubowego Pucharu Europy, który od 14 do 16 lutego 2020 roku będzie odbywać się w stolicy Wielkopolski. W minionym tygodniu uczestniczyli w międzynarodowym turnieju w Wiedniu RohrMax Cup. W fazie grupowej zawodnicy Karola Śnieżka wygrali wszystkie spotkania – z reprezentacją Belgii, SV Arminen Wiedeń oraz reprezentacją Szwajcarii.

W meczu półfinałowym drużyna z Poznania zmierzyła się z francuskim HC Lille. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, ale karne zagrywki lepiej egzekwowali hokeiści z Polski i to oni awansowali do finału. W nim zmierzyli się z Mistrzami Świata i Europy – reprezentacją Austrii. Po niezwykle zaciętym spotkaniu górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 5:3. 

Do ważnej imprezy – Halowe Mistrzostwa Europy – przygotowuje się także reprezentacja Polski mężczyzn. Podopieczni Jacka Adriana jeszcze przed wyjazdem do Berlina zmierzą się – 15 stycznia – w hali POSiR w Poznaniu właśnie z WKS Grunwald.

Wyniki WKS Grunwald Poznań w RohrMax Cup:

WKS Grunwald Poznań – Belgia 6:4

WKS Grunwald Poznań – SV Arminen Wiedeń 8:2

WKS Grunwald Poznań – Szwajcaria 4:2

Półfinał: WKS Grunwald Poznań – HC Lille 2:2, karne zagrywki 2:1

Finał: WKS Grunwald Poznań – Austria 3:5

Filip Sobczak