Polski Związek Hokeja na Trawie

Startuje kolejna edycja FIH Pro League

W weekend – 11 oraz 12 stycznia – zostanie zainaugurowana kolejna edycja FIH Pro League. Zmagania rozpoczną się od dwóch pojedynków kobiet – w Chinach miejscowe zawodniczki podejmą reprezentację Holandii.

Nadchodzący weekend będzie obfitować w hokejowe wydarzenia. W Polsce będziemy emocjonować się kolejnym WEEKENDEM Z HOKEJEM oraz meczami towarzyskimi reprezentacji Polski kobiet z RPA. Jednak oczy kibiców hokeja na trawie na całym świecie będą zwrócone w kierunku Chin. W tym kraju rozpocznie się kolejna edycja FIH Pro League. Na początek zostaną rozegrane dwa spotkania wśród kobiet – na stadionie Wujin w Changzhou Chiny zagrają z Holandią. Panowie swoje zmagania rozpoczną tydzień później. Na obiekcie Kalinga Stadium Indie będą podejmować reprezentację Holandii.

– Pierwsza edycja FIH Pro League pozwoliła zaprezentować się hokejowi na trawie jak nigdy przedtem. Podziwialiśmy rosnące widownie na stadionach i śledziliśmy transmisje oraz transmisje na żywo, które co tydzień gromadziły ogromną publiczność – mówi prezydent FIH dr Narinder Dhruv Batra.

Marcin Grochal będzie sędziować FIH Pro League.

W nowym sezonie wprowadzono kilka zmian. Przede wszystkim mamy nowy harmonogram meczów. FIH zapowiada, że będzie mniej podróży, więc Federacje zaoszczędzą na kosztach podróży i zakwaterowania, zawodnicy będą bardziej wypoczęci, a na końcu zyska również środowisko, bo FIH wyliczył, że loty hokeistów na trawie zmniejszą się nawet o połowę. Kolejna zmiana to brak wielkich finałów pod koniec sezonu. Mistrzami zostaną zespoły, które zgromadzą największą liczbę punktów w rundzie zasadniczej.

W FIH Pro League nie zabraknie oczywiście polskich akcentów. Niektóre spotkania tych niezwykle prestiżowych rozgrywek będzie sędziować polski arbiter Marcin Grochal. Najlepszy arbiter na świecie zdradził nam, że będzie rozjemcą podczas spotkań pod koniec marca w Niemczech oraz pod koniec maja w Argentynie.

Wszystkie spotkania FIH Pro League będzie można śledzić za pośrednictwem platformy FIH.LIVE – kliknij TUTAJ.

fot. FIH

Filip Sobczak