Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 31.01.2019 r.

INFORMACJE KRAJOWE

Za nami Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn. Polki zajęły w turnieju, który odbył się w Tarnowskich Górach (18-20.01 2019 r.) szóste miejsce i utrzymały się w elicie. Natomiast mężczyźni w Wiedniu (11-13.01.2019 r.) zdobyli wicemistrzostwo Europy.

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu będzie w tym roku obchodzić 100-lecie działalności. Szczegółowe informacje i formularze rejestracyjne dostępne są na stronie www.awf.poznan.pl/100lat w zakładkach „Bal” oraz „Zjazd”.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH) potwierdziła skład sześciu turniejów FIH Series (kobiet oraz mężczyzn). Reprezentacja Polski kobiet będzie rywalizować od 15 do 23 czerwca w Japonii z: Chile, Fidżi, Indiami, Japonią, Meksykiem, Rosją oraz Urugwajem. Natomiast panowie zagrają od 6 do 16 czerwca w Indiach, gdzie zmierzą się z gospodarzami oraz z kadrami: Japonii, Meksyku, RPA, Rosji, USA oraz Uzbekistanu.

19 stycznia FIH uruchomił swoją platformę „FIH.live”. Za jej pośrednictwem będzie można oglądać między innymi FIH Pro League, Mistrzostwa Świata czy kwalifikacje olimpijskie. 

Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH) powołała nowy Komitet Sportowców. Będzie on złożony z byłych i aktywnych hokeistów na trawie. Skupi się przede wszystkim na zapewnieniu regularnej i kompleksowej komunikacji, w szczególności przy wykorzystaniu nowych technologii, czyli między innymi mediów społecznościowych.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

PZHT zdecydował, że Halowe Mistrzostwa Polski seniorek odbędą się 16 lutego w Rogowie, natomiast Halowe Mistrzostwa Polski seniorów 23 i 24 lutego w Stęszewie.

Do 3 lutego 2019 roku można składać oferty organizacji turniejów finałowych HMP juniorek, juniorek młodszych, juniorów oraz juniorów młodszych – za pośrednictwem e-maila lub osobiście do WGiD PZHT.

Filip Sobczak