Polski Związek Hokeja na Trawie

Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak promowali hokej w Ciechanowie

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski – Karol Śnieżek oraz Robert Grzeszczak – promował hokej na trawie w Ciechanowie w województwie mazowieckim.

Od 28 stycznia do 10 lutego 2019 roku trwają ferie zimowe w województwie mazowieckim. W tym czasie młodzież szkolna z Ciechanowa mogła między innymi uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach „Ferie z hokejem”.

Pomysłodawca hokejowych lekcji Radosław Witkowski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego, zwrócił się do Polskiego Związku Hokeja na Trawie o pomoc w organizacji zajęć. PZHT pozytywnie odpowiedział na jego apel i w poniedziałek (28 stycznia) do Ciechanowa przyjechał sztab szkoleniowy reprezentacji Polski – pierwszy trener, Karol Śnieżek oraz jego asystent, Robert Grzeszczak.

– Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie pana Roberta – mówi Karol Śnieżek. – Pobyt będziemy wspominać jeszcze bardzo długo, bo spotkaliśmy się z ogromnym entuzjazmem nie tylko organizatora, ale również uczestników. Oby więcej takich okazji do promocji hokeja.

O poranku Karol Śnieżek oraz Robert Grzeszczak poprowadzili treningi z młodymi adeptami hokeja na trawie, a po południu promowali naszą dyscyplinę w dwóch audycjach radiowych w lokalnych rozgłośniach.

– Zawsze staramy się pozytywnie reagować na zgłoszenia od osób, które chcą promować naszą dyscyplinę w „nowym mieście” – mówi prezes PZHT, Jacek Sobolewski. – Dlatego zachęcamy wszystkich, żeby zgłaszać się do naszego Związku. Obiecujemy pomoc i nasze zaangażowanie.

Filip Sobczak