Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet

Polki ponownie minimalnie uległy Niemkom - Niemcy (do lat 18) - Polska (do lat 21) 1-0 (0-0)

Młodzieżowa kadra narodowa Polski przegrała swoje trzecie spotkanie międzynarodowe z juniorską kadrą Niemiec.

Polki uległy jednak swoim rywalkom tylko 0-1 (0-0).

Skład wyjściowy polskiego zespołu: Kucharska - Ignasiak, Gabara, Piechnik, Sztybrych, Wessołowska, Sławińska, Katerla, Wittke, Marcinkowska, Zagajska.

Zmienniczki: Nowicka, Kozłowska, Hyla, Staniszewska, Walasek.

Nie grały: Blaszkiewicz, Okaj.


Trener Krzysztof Rachwalski o tym meczu: "W ostatnim spotkaniu rozegranym w sobotnie popołudnie ponownie byliśmy równorzędnym rywalem dla reprezentacji Niemiec. Mecz mógł się podobać zgromadzonej publiczności. Rozgrywany był w dobrym tempie z wieloma ciekawymi akcjami z obu stron. Decydująca sytuacja miała miejsce w 47 minucie kiedy to tylko w sobie wiadomy sposób nie udało się nam skierować piłki do pustej bramki. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić przekonaliśmy się zaledwie 30 sekund później gdy po kontrataku Niemek straciliśmy jak się później okazało jedyną bramkę meczu. Mimo ogromnej determinacji zawodniczek nie zdołaliśmy zdobyć wyrównującej bramki i po raz trzeci ulegliśmy Niemkom".

Szkoleniowiec polskiej kadry o organizacji spotkań: "Wielkie podziękowania kierujemy do organizatorów naszego pobytu we Freibergu. Zarówno zakwaterowanie, wyżywienie jak i obiekt, na którym rozgrywaliśmy spotkania bardzo nam odpowiadało. Osobne podziękowania dedykujemy Panu Witoldowi Ziaji, który pełniąc rolę opiekuna naszej ekipy służył doświadczeniem i życzliwością".

Poniżej zdjęcia z drugiego i trzeciego meczu naszego zespołu oraz spotkania z burmistrzem miasta Freiberg

{gallery}galerie/20120609_freiberg3{/gallery}

Newsletter — zapisz się