Klub Olimpijczyka

Refleksje po 13. Pikniku Olimpijskim w Warszawie

13 Piknik Polskiego Komitetu Olimpijskiego już za nami. Liczna ekipa hokeja na trawie 26 maja br. udała się do Parku na Kępie Potockiej w Warszawie, aby zaprezentować wraz z przedstawicielami dziesiątek innych dyscyplin, wielkie walory sportu oraz idei olimpijskich na dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

A było komu. Piękna słoneczna pogoda spowodowała, że dziesiątki tysięcy mieszkańców Warszawy wybrały się na Kępę Potocką aby uczestniczyć, oglądać, posłuchać i próbować, a nawet zmierzyć się z przedstawicielami różnych dyscyplin, w tym z uczestnikami Igrzysk Olimpijskich. Wiele znakomitości sportowych chętnie uczestniczyło w tym święcie sportu. Tradycyjnie obecni byli wielokrotni mistrzowie czy medaliści olimpijscy z Ireną Szewińską na czele.
    

Nasza dyscyplina potrafiła się ładnie tam zaprezentować. Wybraliśmy się na piknik z naszymi olimpijczykami Jerzym i Józefem  Wybieralskimi, Janem Górnym oraz drużyną Warty Poznań, klubu  obchodzącego w tym roku jubileusz 100-lecia powstania. Wielokrotni Mistrzowie Polski mają swoje zaplecze w szkołach i właśnie uczniowie Akademii Hokeja ze Szkoły Podstawowej nr 23 z ul. Norwida w Poznaniu wraz z ich opiekunami w osobach panów Piotra Marcinkowskiego, Zdzisława Feista, Przemysława Marciniaka i Jacka Golińskiego godnie ich reprezentowali.
    

Setki różnych gadżetów, zdjęcia z rozdanymi autografami naszych olimpijczyków oraz halowych wicemistrzów świata z 2011 roku rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.
    

Ładnie przygotowane boisko przez firmę Tamex Obiekty Sportowe S.A. było areną wielu gier, konkursów, popisów technicznych i rywalizacji sportowej. Na wyróżnienie na pewno zasłużył Norbert Maciejewski z Akademii Hokeja - triumfator w 3 konkursach, w których zdobył 2 złote i 1 brązowy medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Stoisko było odwiedzane, a pamiątkowe zdjęcia i wywiady wykonywane między innymi  z medalistami Igrzysk w zapasach Adamem Sandurskim, Władysławem Stecykiem,  kolarskim mistrzem Tadeuszem Mytnikiem i wieloma  innymi przedstawicielami dyscyplin sportowych, działaczy PKOL-u etc.
    

Klub Olimpijczyka PZHT miał również silną reprezentację, która szczególnie dbała o sprawną organizację i przebieg imprezy. Spikerka i nagłośnienie, wywiady i  ładna muzyka, które zabezpieczał nam p. Waldemar Serowski wzbogacały stanowisko hokeja na trawie i przyciągały widzów do czynnego uczestnictwa w zabawie z laskami i piłeczkami hokejowymi.
    

Nasi młodzi zawodnicy mogli również uczestniczyć  w konkursach i zabawach w innych  dyscyplinach sportu, a także zwiedzić siedzibę PKOL-u, gdzie mieści się również Muzeum Sportu.
 

Cenne były spotkania i długie rozmowy z naszymi sympatykami z różnych zakątków Polski na tematy hokejowe, rodzin hokejowych, opracowań i statystyk dotyczących osiągnięć i trosk nie tylko hokeja, ale i innych  dziedzin sportowych. Już teraz umawialiśmy się na przyszłoroczne uczestnictwo i spotkania na 14. Pikniku Olimpijskim w Warszawsie.

Henryk Kaczmarek

Poniżej oraz w dziale Galeria zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia

{gallery}galerie/20120528_po13{/gallery}

Newsletter — zapisz się