Aktualności

Piknik Hokejowy. czyli hokej na trawie w służbie chorym dzieciom

 Polski Związek Hokeja na Trawie we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz firmą SylwiaStyle organizuje Piknik Hokejowy - niezwykłą imprezę. dzięki której hokej na trawie pokaże swoją ponadsportową twarz.

 17 września 2011 roku na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 w Poznaniu odbędzie się prawdziwie rodzinny Piknik. którego cel jest wyjątkowo szczytny - pomoc dzieciom cierpiącym na rzadką chorobę zwaną Syndromem Pradera-Williego (PWS). Schorzenie to objawia się brakiem uczucia sytości. wskutek czego dzieci są stale głodne. Skutkuje to otyłością i licznymi problemami zdrowotnymi. m.in. kłopotami z sercem. za wysokim ciśnieniem krwi czy problemami ze wzrostem. Ta choroba wywołuje także niepożądane skutki społeczne. Dzieci tworzą czasem kolejną grupę zagrożoną wykluczeniem społecznym.

 

Polski Związek Hokeja na Trawie. AWF w Poznaniu oraz firma SylwiaStyle. kierowana przez Krzysztofa Witczaka. którego syn cierpi na PWS. chcą im pomóc. Piknik Hokejowy będzie się składał z wielu atrakcji. m. in. gier. quizzów dla dzieci. konkursów z nagrodami. animacji strażackich czy akademii hokeja. gdzie pod okiem reprezentantów Polski będzie się można zapoznać z tajnikami tej dyscypliny sportu.

 

Specjaliści są zgodni co do tego. że jedną z najważniejszych terapii w walce z PWS jest uprawianie sportu. Polski Związek Hokeja na Trawie chce pokazać. w jaki sposób uprawianie hokeja na trawie może się przyczynić do poprawy sytuacji zdrowotnej dzieci i dorosłych. Hokej może bowiem nieść radość i poprawę zdrowia. kondycji. sylwetki jednocześnie.

 

Główną atrakcją Pikniku Hokejowego będzie Mecz Gwiazd. w którym zmierzą się Gwiazdy Sportu (w tym medaliści olimpijscy i świata) oraz Dziennikarze. Obydwa zespoły będą wspierane przez obecne reprezentantki i reprezentantów Polski (wśród nich uczestnicy igrzysk olimpijskich).

 

W celu promocji tego niezwykle ważnego wydarzenia Polski Związek Hokeja na Trawie rozpoczął kampanię. której ważnym punktem są plakaty wywieszane w różnych miejscach w Poznaniu. Dodatkowo młodzi hokeiści objadą miasto na rowerach z mini-banerami.

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia prezentujące logo Pikniku oraz plakaty rozwieszone w Poznaniu.

 

Serdecznie zapraszamy na Piknik Hokejowy - 17 września 2011r.. stadion AWF w Poznaniu. Cel jest bardzo ważny.

 

 

logo Pikniku Hokejowego

Plakaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter — zapisz się