Aktualności

36. Mistrzostwa Polski kobiet

36. Mistrzostwa Polski kobiet rozpoczną się w najbliższy weekend. Tytułu broni drużyna KS Hokej Start Brzeziny. W zakończonych 3 lipca 2011 roku 35. MP po złoto sięgnęła po raz dwunasty. To rekord  tych rozgrywek.  Godzi się przypomnieć. że hokeistki z niewielkiej miejscowości koło Łodzi.  bardzo ważnej dla tej gry w naszym kraju.  zdystansowały: KS Polar Wrocław (11 zdobytych tytułów). KS AZS Uniwersytet Śląski Katowice i KS Pocztowiec Poznań (po 3). KS Polonia Wrocław i LKS Rolnik Nysa (po 2) oraz klub pierwszych złotych medalistek – KS Polonia Środa Wielkopolska (w 1976 roku) i KS AZS AWF Poznań.  

Mistrzynie sezonu 2010/ 2011 zakończyły rywalizację w świetnym stylu. Bez porażki. a jedynie z trzema remisami! Z 89 bramkami strzelonymi i straconymi zaledwie pięcioma.  Także w kolejnym sezonie mają najwięcej szans na obronę tytułu.

 

W poprzednich rozgrywkach kolejność pięciu uczestniczących w nich drużyn była następująca: 1. KS Hokej Start Brzeziny. 2. KS Pocztowiec Poznań. 3. ULKS Dwójka Nysa. 4. GKS Sparta Gniezno. 5. KKS Kolejarz Gliwice.

 

Także w sezonie 2011/ 2012 weźmie udział pięć zespołów. Na zawodniczkach z trzech pierwszych klubów oparta jest w znacznej mierze reprezentacja Polski seniorek. Od 8 do 14 sierpnia w Poznaniu walczyła w Mistrzostwach Europy Grupy B o awans do jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Londynie oraz o utrzymanie w tej drugiej dywizji kontynentalnej. Do realizacji pierwszego celu zabrakło 5 minut w ostatnim spotkaniu z Ukrainą. Drugi Polki wykonały. Ich gra była lepsza aniżeli końcowy wynik.

 

Teraz problemy finansowe sprawiły. że w 36. MP zabraknie drużyn – GKS Sparta Gniezno i KKS Kolejarz Gliwice. Ich miejsce zajmą debiutujące w tych rozgrywkach: śląski UKS Mustangi Michałkowickie i LKS Rogowo z zakochanych w hokeju Pałuk. Życzymy nowicjuszkom powodzenia. choć najprawdopodobniej w walce o prymat  liczyć się będzie czołowy tercet z poprzedniego sezonu.

 

Ze względu na skromną liczbę drużyn w każdej z dwóch rund grają one ze sobą dwukrotnie mecz i rewanż. Potem zespoły z miejsce pierwszego i drugiego walczą w dwóch spotkaniach o mistrzostwo. a z trzeciego i czwartego o brązowe medale.

 

Na koniec przypominamy. że najskuteczniejszą zawodniczką 35. MP. nagrodzoną  symboliczną Złotą Laską Polskiego Związku Hokeja na Trawie i redakcji „Sportu”była zdobywczyni 20 bramek reprezentantka Polski – Paulina Polewczak

 

Andrzej Kuczyński

 

Newsletter — zapisz się