Polski Związek Hokeja na Trawie

Sezon halowy oficjalnie otwarty

Wystartował sezon halowy 2020/21. W weekend odbył się 53. Memoriał Klemensa Maciaszczyka w Rogowie. Najlepszy okazał się KS Pomorzanin Toruń.

Tydzień przed pierwszymi spotkaniami ligowymi hokeiści na trawie oficjalnie rozpoczęli sezon halowy 2020/21. W Rogowie przez dwa dni – 12 i 13 grudnia – odbywał się 53. Memoriał Klemensa Maciaszczyka. Na Pałukach rywalizowały cztery zespoły: UKH Start 1954 Gniezno, KS Stella Gniezno, KS Pomorzanin Toruń oraz gospodarze – LKS Rogowo.

Ostatecznie najlepszy okazał się zespół z grodu Kopernika. Podopieczni Macieja Zielińskiego wygrali wszystkie trzy spotkania. Drugie miejsce zajął UKH Start 1954 Gniezno, z którym „Pomorek” wygrał tylko jedną bramką. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KS Stella Gniezno.

Najlepszym zawodnikiem został Michał Raciniewski z KS Pomorzanin Toruń, najlepszym strzelcem Maksymilian Koperski z LKS Rogowo, a najlepszym bramkarzem Łukasz Wierzbicki z KS Stella Gniezno. Nagrodę Fair Play zdobyli gospodarze – LKS Rogowo. Podczas zakończenia przyznano również nagrodę im. Tadeusza Kluczyńskiego, dla osoby, która miała i ma duży wpływ na rozwój hokeja na trawie w Rogowie. Otrzymała ją Anna Majchrzak, prywatnie mama 74-krotnego reprezentanta Polski Karola Majchrzaka.

W czasie stanu epidemicznego organizacja tego wydarzenia nie była łatwa. Między innymi dlatego w Memoriale wystąpiło mniej drużyn, a na trybunach nie mogli zasiadać kibice. Sympatycy hokeja na trawie mogli jednak obejrzeć wszystkie spotkania za pośrednictwem kanału Hokej Superliga na YouTube.

Wyniki:

KS Pomorzanin Toruń – UKH Start 1954 Gniezno 7:6

KS Stella Gniezno – LKS Rogowo 7:4

KS Stella Gniezno – KS Pomorzanin Toruń 5:12

LKS Rogowo – UKH Start 1954 Gniezno 8:11

KS Stella Gniezno – UKS Start 1954 Gniezno 6:8

KS Pomorzanin Toruń – LKS Rogowo 7:5

Klasyfikacja końcowa:

  1. KS Pomorzanin Toruń
  2. UKH Start 1954 Gniezno
  3. KS Stella Gniezno
  4. LKS Rogowo
Jerzy Jóskowiak i Anna Majchrzak.


Filip Sobczak