Polski Związek Hokeja na Trawie

Mistrzostwa Europy w Mönchengladbach

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) ogłosiła, że Mistrzostwa Europy kobiet oraz mężczyzn w 2023 roku odbędą się w niemieckim Mönchengladbach.

Stadion w Mönchengladbach to jeden z najnowocześniejszych obiektów hokejowych na świecie. Odbyły się tam między innymi Mistrzostwa Świata w 2006 roku, Hockey Champions Trophy w 2010 roku czy Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w 2013 roku. 

Obiekt został otwarty w 2005 roku. Zostało na nim zamontowanych dziewięć tysięcy kolorowych krzesełek. Co ciekawe stadion służy także do gry w futbol amerykański oraz do organizacji koncertów – wtedy może pomieścić nawet 21 tys. widzów.

Mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet w Mönchengladbach odbędą się w sierpniu 2023 roku. Niemiecki Związek Hokeja na Trawie wygrał walkę o organizację ME z belgijską Federacją. Wcześniej swoje aplikacje wycofały Hiszpania, Anglia i Francja.

– Z niecierpliwością czekamy na te Mistrzostwa. Ponownie chcemy sprowadzić całą naszą europejską rodzinę hokejową do tego wspaniałego miejsca – mówi prezydent EHF Marijke Fleuren.

Fot. By Thalan – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4326992

Filip Sobczak