Polski Związek Hokeja na Trawie

Najstarszy olimpijczyk z naszym wsparciem

Polski Związek Hokeja na Trawie we współpracy z restauracją Rustico od kilku tygodni pomaga najstarszemu żyjącemu hokeiście na trawie, który był na olimpiadzie Tadeuszowi Tulidzińskiemu. W tych trudnych czasach dostarczamy 88-latkowi ciepłe posiłki.

Stan epidemii w Polsce niestety nie ustępuje. Oznacza to, że należy pomagać najstarszym. Właśnie dlatego PZHT we współpracy z restauracją Rustico, prowadzoną przez hokeistę na trawie Krzysztofa Zakszewskiego, od kilku tygodni pomaga najstarszemu olimpijczykowi w Toruniu Tadeuszowi Tulidzińskiemu.

Już od 29 października 88-latek otrzymuje od nas ciepłe posiłki. W kolejnych tygodniach będziemy kontynuować nasze wsparcie. – Pomaganie starszym osobom w tych trudnych czasach to nasz obowiązek – twierdzi Krzysztof Zakszewski. – Tak jak zadeklarowaliśmy, tak robimy. Pan Tadeusz może na nas liczyć.

Tadeusz Tuldziński wręcza nagrodę dla najlepszego strzelca podczas OOM 2020 w Toruniu.

Tadeusz Tulidziński to były bramkarz KS Pomorzanin Toruń. Jest ostatnim żyjącym zawodnikiem, który reprezentował narodową drużynę hokeja na trawie na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. W Finlandii biało-czerwoni zajęli szóste miejsce. 

Filip Sobczak