Polski Związek Hokeja na Trawie

Hokej na trawie na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) podjęła decyzję o włączeniu naszej dyscypliny do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Na olimpiadzie w 2023 roku w Berlinie hokej na trawie zadebiutuje jako „sport pokazowy”.

Będzie to debiut hokeja na trawie na Igrzyskach dla niepełnosprawnych. W związku z tym na razie nie są znane szczegóły tej imprezy. FIH uważa, że w turnieju hokeja na trawie może wziąć udział nawet 15 drużyn. Z kolei na samej olimpiadzie będzie rywalizować 7 000 sportowców z 24 dyscyplin. 

– Nasza Federacja jest bardzo zaangażowana w integrację, a wiadomość, że hokej na trawie będzie sportem pokazowym podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2023 w Berlinie pokazuje ogromny postęp, jaki dokonuje się w międzynarodowej społeczności hokejowej – powiedział Dr Narinder Dhruv Batra, prezydent FIH.

Polski Związek Hokeja na Trawie wspierał FIH w podjęciu decyzji ws. włączenia hokeja na trawie jako dyscypliny na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Nasza Federacja wysłała do FIH list poparcia. PZHT niedługo zamierza rozpocząć zajęcia w hali dla osób niepełnosprawnych. Nasze biuro już pracuje nad tym projektem. Oczywiście jego rozpoczęcie zależy od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy przy naszym projekcie. Jeśli jesteście zainteresowani pracą na rzecz hokeja na trawie dla niepełnosprawnych, zgłoście się do nas. Czekamy na Wasze sygnały za pośrednictwem e-maila: rzecznik@pzht.pl

Filip Sobczak