Polski Związek Hokeja na Trawie

Kubota partnerem PZHT

Kubota, legenda wśród polskich marek obuwniczych, dołącza do partnerów Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Organizacje będą wspólnie działać na rzecz promocji hokeja na trawie w Polsce, poprzez zaangażowanie marki w przygotowania polskich reprezentacji kobiet i mężczyzn do Mistrzostw Europy, odbywających się w przyszłym roku.

O Kubocie słyszał niemal każdy – to prawdziwa legenda, która swoje początki ma jeszcze w szalonych latach 90. XX wieku. Był to okres dynamicznych przemian społecznych i gospodarczych, okres prawdziwej wolności. To właśnie wtedy Wiesław i Dorota, małżeństwo z Polski postanowili wyruszyć do Chin, gdzie znaleźli towar tani, lekki i łatwy w imporcie – klapki. 

Ultrawygodne klapki z pianki z regulacją na rzep stały się hitem nad Wisłą, podbijając stopy i serca Polaków. Chciał je mieć niemal każdy, więc sprzedaż na bazarkach i rynkach biła kolejne rekordy. Taka sytuacja utrzymywała się do początku nowego tysiąclecia, kiedy do Polski coraz chętniej zaczęły wchodzić zagraniczne koncerny dysponujące wielomilionowymi budżetami na marketing. Z tym właściciele Kuboty nie mogli rywalizować, a marka zniknęła z rynku. 

Nowe rozdanie nastąpiło w 2018 roku, kiedy czwórka przyjaciół zdecydowała się reaktywować markę. Skontaktowali się z Wiesławem i Dorotą, którzy zgodzili się na realizację tego szalonego projektu. Jeszcze w tym samym roku do sprzedaży trafiły klapki Kubota Premium, robione ręcznie przez wybitnych szewców z materiałów wysokiej jakości, robiąc dużo szumu w Polskim Internecie. To w końcu powrót legendy!

Kolejnym krokiem było przywrócenie klapków Rzep, co nastąpiło niedługo później. To był strzał w dziesiątkę, bo ten model cieszy się niesłabnącą popularnością.

Rok 2020 to okres najszybszego rozwoju, zarówno marki, zespołu jak i dostępnego asortymentu. Ten ostatni powiększył się o nowe wersje kolorystyczne dotychczasowych modeli oraz całkiem nowe kategorie: klapki basenowe, streetwearowe oraz casualowe, a także długo wyczekiwane przez fanów marki sandały i japonki. 

Kubota chętnie angażuje się w wiele inicjatyw służących różnym celom, działaniom charytatywnym i promocji sportu. Oprócz współpracy z WOŚP, DKMS czy Grupą Stonewall, walczącą o prawa dla osób ze środowiska LGBT+, marka współpracuje też z drużynami piłkarskimi (Widzew Łódź), siatkarkami (ŁKS Commercecon) czy przedstawicielami mniej popularnych dyscyplin sportowych (KS Olimp – karate czy rugbyści Budowlani Rugby SA). Teraz Kubota wesprze również Polski Związek Hokeja na Trawie! Marka wesprze naszych reprezentantów, zarówno panie jak i panów, w dążeniu do zwycięstwa w nadchodzących  Mistrzostwach Europy. 

Dla wszystkich fanów naszej dziedziny sportu Kubota przygotowała również specjalny kod rabatowy na 15%. Na stronie partnera trzeba użyć kodu PZHT15 – kod ważny jest do 10 lipca 2021 roku.

Filip Sobczak