Polski Związek Hokeja na Trawie

Wielofunkcyjne boiska szansą dla hokeja na trawie. FIH prezentuje koncepcję „Gen 2”

Deficyt boisk do hokeja na trawie to problem nie tylko w naszym kraju. W związku z tym Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH) wychodzi z nową inicjatywą „Gen 2”. 

Koncepcja „Gen 2” została opublikowana kilka tygodni temu przez FIH. Powstała we współpracy z przedstawicielami między innymi takich sportów jak siatkówka czy tenis. Podstawa do rozmów była prosta. Okazuje się, że murawa z krótkim włosiem, która jest wykorzystywana na boiskach hokeja na trawie może być także używana przez innych sportowców. Wystarczy nieco pozmieniać boisko.

„Gen 2” zakłada wprowadzenie innowacji w technikach produkcji i konstrukcji boiska oraz zmodyfikowanie tych już istniejących w taki sposób, aby mogły być również używane w innych sportach.

– Od czasu wprowadzenia na początku czerwca koncepcji „Gen 2” FIH otrzymał zapytania od wielu Federacji z prośbą o więcej informacji, aby mogły promować koncepcję w swoich krajach i dzielić się koncepcją z potencjalnymi partnerami finansującymi – mówi Melanie Baume z FIH.

W związku z tym FIH przygotował krótką prezentację na temat „Gen 2”. Jest ona obecnie dostępna w czterech językach – angielskim, francuskim, hiszpańskim oraz portugalskim. Na naszej stronie internetowej – pzht.pl – można znaleźć anglojęzyczną wersję. Pozostałe są dostępne na stronie FIH.

Filip Sobczak