Polski Związek Hokeja na Trawie

Nasza kadrowiczka z negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19

Jedna z hokeistek na trawie, która przebywa na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski K-18 w Wałczu miała przeprowadzony test na obecność koronawirusa. Badanie wykazało wynik negatywny – zawodniczka nie jest zakażona COVID-19.

Reprezentantka Polski miała niepokojące objawy podczas konsultacji szkoleniowej w Wałczu. Trenerzy oraz Polski Związek Hokeja na Trawie zareagowali natychmiast zgodnie z przyjętą procedurą. Zawodniczka została odizolowana, a na następny dzień miała przeprowadzony test na obecność COVID-19.

We wtorek (11 sierpnia) rano laboratorium dostarczyło wyniki badania. Na szczęście okazało się, że rezultat jest negatywny, co oznacza, że w organizmie naszej zawodniczki nie wykryto koronawirusa. Jeszcze dzisiaj hokeistka wróci do zajęć.

– Zdajemy sobie sprawę z obowiązującego w Polsce stanu epidemii. Dlatego staramy się zapewnić wszystkim zawodniczkom i zawodnikom odpowiednie warunki podczas konsultacji szkoleniowych. Jeśli u kogokolwiek pojawią się niepokojące objawy, zostanie objęty specjalistyczną opieką – zapewnia prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Filip Sobczak