Polski Związek Hokeja na Trawie

Tomasz Szmidt i reprezentacja Austrii walczą o Igrzyska Olimpijskie

– Nawet jeśli nikt w ciebie nie wierzy, to możesz się dostać na Igrzyska Olimpijskie. Sam się o tym przekonałem – mówi przed decydującymi starciami o Igrzyska Olimpijskie selekcjoner reprezentacji Austrii Tomasz Szmidt.

W ten weekend reprezentacja Austrii, której selekcjonerem jest Tomasz Szmidt rozegra dwumecz o Igrzyska Olimpijskie. Przeciwnikiem drużyny szkoleniowca z Polski jest reprezentacja Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi będą gospodarzem obu spotkań, bowiem są wyżej notowani w rankingu FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie).

Naturalnie Niemcy są murowanym faworytem, ale w sporcie niemożliwe nie istnieje. Będziemy starać się o sensację. Nie ukrywam, że to będzie pojedynek Dawida z Goliatem – mówi nam tuż przed dzisiejszym meczem Tomasz Szmidt.

Podopieczni pochodzącego z Ciechocinka trenera już od kilku miesięcy przygotowują się do tego dwumeczu. Na finiszu odbyli dwa tak zwane mikrocykle treningowe. – W trakcie zgrupowania zagraliśmy dwa mecze towarzyskie z zespołem Den Bosch z holenderskiej Hofftdklasse. Mieliśmy szczęście, że z nimi mogliśmy rywalizować, bo to niezwykle wymagający rywal. Dwa tygodnie temu zremisowali – również w sparingu – z reprezentacją Anglii – dodaje Szmidt.

Austriacy w piątek dotarli do Niemiec. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już dziś (2 listopada) o 18:30 na arenie Hockey Park w Mönchengladbach. Rewanż dzień później w tym samym miejscu o 16:30. – Niemcy mieli lepsze przygotowania, są na piątym miejscu w rankingu FIH, mają nowego trenera, który zdobył trzy razy z rzędu złoty medal na olimpiadzie. Ale jeszcze raz powtarzam, że to sport. Nawet jeśli nikt w ciebie nie wierzy, to możesz się dostać na Igrzyska Olimpijskie. Sam się o tym przekonałem– kończy popularny Hans.

Niestety w dwumeczu nie wystąpi syn Tomasza Szmidta – Bartek, ponieważ w meczach kontrolnych doznał urazu. Na boisku nie zabraknie jednak polskich akcentów – spotkanie posędziuje najlepszy arbiter 2018 roku Marcin Grochal, a sędzią technicznym będzie Magdalena Nazaret. Mecze można oglądać za pośrednictwem platformy „FIH LIVE”. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

02.11.2019 r. Niemcy – Austria 5:0

03.11.2019 r. Niemcy – Austria 5:3

fot. prywatne archiwum Tomasza Szmidta

Filip Sobczak