Polski Związek Hokeja na Trawie

Shahbaz Ahmed zainspirował młodych hokeistów z Polski

Za nami kilkudniowy pobyt w Polsce Shahbaza Ahmeda, Maradony hokeja na trawie. Pakistańczyk przeprowadził dwa treningi w dwóch miastach.

W czwartek Ahmed gościł w Poznaniu. Na kompleksie AWF przy ul. Królowej Jadwigi. Maradona hokeja na trawie był szkoleniowcem i ogromną inspiracją dla najmłodszych hokeistów na trawie, ale także rywalizował z nimi na boisku. Nie zabrakło oryginalnych ćwiczeń czy gierki treningowej, podczas której każdy mógł zagrać razem z tym wybitnym zawodnikiem.


Podobnie było w sobotę w Gnieźnie. Ahmed tłumaczył, pokazywał, inspirował i motywował najmłodszych adeptów hokeja na trawie. Podobnie jak w Poznaniu, w trakcie treningu wykwalifikowani trenerzy przeprowadzili darmowe testy sprawnościowe, a Polski Związek Hokeja na Trawie zorganizował akcję „Sticks for the World”, czyli zbiórkę kijów hokejowych dla najbiedniejszych krajów świata.

– Cieszę się, że mogłem gościć w Polsce. Dziękuję za bardzo miłe przyjęcie przez waszą Federację i wszystkich hokeistów, z którymi mogłem trenować w Poznaniu i Gnieźnie. Zapamiętam ten wyjazd na długo – powiedział nam Shahbaz Ahmed.

Filip Sobczak