Polski Związek Hokeja na Trawie

Wsparcie dla Ukrainy

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) przypomina o trwającej zbiórce na rzecz ukraińskiego hokeja na trawie.

EHF utworzył specjalną stronę fundraisingu dla klubów i osób indywidualnych – kliknij TUTAJ. Aktualnie pieniądze zbierane są na bieżące potrzeby – kupowanie i dostarczanie żywności, pomoc sąsiednim stowarzyszeniom członkowskim na granicy z Ukrainą w ich wysiłkach humanitarnych oraz pomoc rodzinom hokejowym, które zgodziły się przyjąć rodziny z Ukrainy. W kolejnym etapie fundusze będą przeznaczone na pomoc w odbudowie ukraińskiego hokeja na trawie.

Pilnie prosimy naszą hokejową rodzinę o wsparcie. Proszę o przeczytanie stanowiska prezesa Ukraińskiego Związku Hokeja na Trawie. Mam nadzieję, że te słowa poruszą nasze serca i zobaczymy, jak ważne jest, aby otrzymali nasi przyjaciele otrzymali wsparcie – mówi Angus Kirkland, dyrektor zarządzający EHF.

Serhiy Dontsov, prezes Ukraińskiego Związku Hokeja na Trawie:

Wojna wywołana rosyjską agresją przyniosła narodowi ukraińskiemu wielkie katastrofy, zniszczenia i niezliczone ofiary. Wielu obywateli Ukrainy zostało bez dachu nad głową w wyniku barbarzyńskich bombardowań naszych spokojnych miast. 

Wielu Ukraińców opuściło swoje domy, uciekając przed okropnościami wojny. Konsekwencje tej wojny będą odczuwalne na Ukrainie jeszcze przez długi czas. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomagają naszemu krajowi. Tylko w jedności możemy przetrwać ten trudny czas. Jestem wdzięczny Europejskiej Federacji Hokeja za inicjatywę stworzenia platformy pomocy hokejowej rodzinie Ukrainy. Wszystkie wasze datki pomogą w odbudowie i rozwoju hokeja na trawie w Ukrainie.

Filip Sobczak