Polski Związek Hokeja na Trawie

PZHT rusza z projektem ROŚNIJ Z HOKEJEM

Polski Związek Hokeja na Trawie ma przyjemność zaprezentować zupełnie nowy projekt „Rośnij z hokejem”. W jego ramach odbędą się między innymi hokejowe kampy. Pierwsze już w najbliższy weekend.

Nasza Federacja od kilku miesięcy przygotowywała się do rozpoczęcia projektu „Rośnij z hokejem”. Ta specjalna akcja jest dedykowana hokeistkom i hokeistom w wieku 13-14 lat. Każdy klub w Polsce mógł powołać do niej trzech zawodników z jednego rocznika. Łącznie zostało zgłoszonych ponad 120 hokeistek i hokeistów. W związku z tym udało się nam utworzyć aż sześć grup (fioletowa, zielona, pomarańczowa, żółta, czerwona, niebieska) w czterech województwach.

– Pomysł wziął się po rozmowach z FIH Academy. Światowa Federacja dzięki wsparciu Solidarności Olimpijskiej przyjrzała się naszemu systemowi szkolenia, a później wspólnie znaleźliśmy pewne elementy, które można poprawić – mówi pomysłodawca projektu Mateusz Grochal. – Cieszę się, że naszym mentorem i najbliższym współpracownikiem w ramach tego programu został Belg Michel Kinnen. To jeden z autorów programu rozwoju hokeja „Be Gold” w Belgii. „Be Gold” jest dla nas inspiracją, bo struktura regionów wzięła się właśnie z tego projektu. 

Trenerami w poszczególnych grupach będą znani w danym regionie hokeiści na trawie – między innymi Paweł Bratkowski, Monika Polewczak, Dominika Nowicka, Mateusz Poltaszewski czy Tomasz Dutkiewicz. Wszystkich szkoleniowców będziemy Wam prezentować w najbliższych dniach za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

– Wybraliśmy takich trenerów, bo pragniemy poszerzyć ilość szkoleniowców, którzy trenują grupy młodzieżowe i chcą pracować w szkoleniu centralnym. Wiem, że to zawodnicy ze świeżymi pomysłami i sporym doświadczeniem. Ponadto to hokeiści, którzy chcą przekazać swoją wiedzę i ciężko pracować – twierdzi Grochal.

W ostatnich dniach zaprezentowaliśmy Wam dwie tajemnicze grafiki – była na nich widoczna konewka, która podlewała glebę w doniczce. Skąd w ogóle wziął się taki pomysł? – Ta zapowiedź graficzna to oczywiście metafora. Miała pokazać, że talent, czyli w tym przypadku ziarno potrzebuje dobrych warunków i trzeba o niego dbać. Przy odpowiednim wsparciu liczymy, że ten talent będzie się powoli rozwijać jak to ziarno w doniczce – tłumaczy Mateusz Grochal.

W najbliższy weekend odbędą się dwa kampy, a w następny kolejne cztery zgrupowania. Wszystkie będą dochodzeniowe – bez zakwaterowania. Na koniec trenerzy wspólnie wybiorą zawodników, którzy spotkają się na kampie dla wyróżniających hokeistów w Wałczu. Odbędzie się on pod koniec sierpnia.

Filip Sobczak