Polski Związek Hokeja na Trawie

Złote hokeistki LKS Gąsawa

Zawodniczki LKS Gąsawa zdobyły Halowe Mistrzostwo Polski juniorek. Złote medale wywalczyły podczas dzisiejszych (23 lutego) Finałów HMP w Poznaniu.

W sezonie 2019/20 o Halowym Mistrzostwie Polski juniorek zadecydował turniej finałowy w hali POSiR w Poznaniu. W meczach półfinałowych było niezwykle emocjonująco. W obu pojedynkach o awansie przesądziły karne zagrywki. Najpierw w meczu UKS Orient II Łozina – UKS SP5 Swarek Swarzędz padł bezbramkowy remis, ale w karnych zagrywkach lepsze były zawodniczki ze Swarzędza. Natomiast w pojedynku LKS Gąsawa – UKS Tarpany Gąsawa oba zespoły strzeliły po cztery gole, jednak karne zagrywki lepiej egzekwowały dziewczyny z LKS.

W meczu o brąz do przerwy znowu było remisowo, jednak w drugiej połowie dwie bramki zdobyły zawodniczki UKS Orient II Łozina i to one cieszyły się z brązowych krążków. Emocji nie zabrakło również w finale. Do przerwy było – a jakże – remisowo, ale w drugich dwudziestu minutach lepsze okazały się zawodniczki z Pałuk.

Najlepszą strzelczynią HMP juniorek została Julia Balcerzak, która w całym sezonie zdobyła 23 gole.

Finały HMP juniorek – Poznań:

23.02.2020 r. I półfinał: UKS Orient II Łozina – UKS SP5 Swarek Swarzędz 0:0 (0:0), karne zagrywki: 3:4

23.02.2020 r. II półfinał: LKS Gąsawa – UKS Tarpany Gąsawa 4:4 (1:3), karne zagrywki: 2:1

23.02.2020 r. Mecz o 3. miejsce: UKS Orient II Łozina – UKS Tarpany Gąsawa 2:0 (0:0)

23.02.2020 r. Mecz o 1. miejsce: LKS Gąsawa – UKS SP5 Swarek Swarzędz 3:1 (1:1)