Polski Związek Hokeja na Trawie

Promocja w kolejnej szkole i szkolenie dla nauczycieli w Wałczu

W ramach naszej akcji „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” odwiedziliśmy kolejną szkołę. Ponownie byliśmy w Wałczu, gdzie odbyliśmy zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2. W tym samym mieście przeprowadziliśmy także specjalne szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Akcja Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” jest niezwykle popularna i budzi bardzo pozytywne emocje. Nic więc dziwnego, że systematycznie dostajemy propozycje przyjazdu do kolejnych miast. W ostatnim czasie odwiedziliśmy między innymi Stęszew, Skierniewice czy Toruń. Już niedługo będziemy także w innych miejscowościach.

W czwartek (21 listopada) po raz drugi gościliśmy w Wałczu, bowiem obiecaliśmy, że złożymy wizytę w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 2. Była ona niezwykle udana. Zajęcia dla najmłodszych poprowadził Mateusz Grochal z PZHT. Były opowieści o hokeju, zajęcia ogólnorozwojowe z kijami do hokeja na trawie czy wielki mecz.

– Wizyty w szkołach to świetna forma propagowania naszej dyscypliny. Entuzjazm, z jakim się spotykamy przechodzi nasze oczekiwania. Dla wielu osób, zarówno dzieci jak i nauczycieli jest to pierwszy kontakt z hokejem na trawie i zależy nam, aby zapamiętali go na długo – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Również w Wałczu, ale dzisiaj (22 listopada) odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z Wałcza i Szczecina, które przeprowadzili pracownicy Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Szkolenie składało się z trzech bloków – jeden teoretyczny i dwa praktyczne, podczas których nauczyciele chwycili za kije.

– Chcemy wykorzystać potencjał jednego z najlepszych ośrodków hokejowych w Polsce. Hokej w okolicznych szkołach może sprawić, że ten obiekt będzie tętnił życiem nie tylko w czasie konsultacji i startów kadr narodowych – mówi Krzysztof Rachwalski, kierownik wyszkolenia PZHT.

Jeśli jesteś działaczem klubu hokejowego lub po prostu chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojego miasta, to jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy napisać na e-mail: mateusz.grochal@pzht.pl, żeby ustalić szczegóły. Zachęcamy do kontaktu.


Filip Sobczak