Polski Związek Hokeja na Trawie

Zmiany w Zarządzie PZHT

W minionym tygodniu – 24 czerwca – z funkcji wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie zrezygnował Jerzy Kanclerz. W jego miejsce został powołany Rafał Grotowski – dotychczasowy członek Zarządu PZHT.

24 czerwca 2019 r. w Poznaniu odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Podczas zebrania z funkcji członka Zarządu, a jednocześnie wiceprezesa PZHT zrezygnował Jerzy Kanclerz. Wiceprezesem PZHT był od listopada 2017 roku. Kanclerz pozostanie jednak prezesem kujawsko-pomorskiego związku hokeja na trawie. Rezygnacja została zaplanowana już kilka miesięcy temu – w czasie poprzedniego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZHT. Wtedy to wszyscy szefowie okręgów postanowili, że nie będą członkami Zarządu PZHT i stworzą specjalne ciało doradcze.

Zarząd PZHT jednogłośnie przegłosował i zdecydował, że nowym wiceprezesem PZHT został Rafał Grotowski. Grotowski dotychczas był członkiem Zarządu PZHT. Teraz będzie łączył obie funkcje. Rafał Grotowski to wybitny reprezentant Polski. Po zakończeniu kariery został między innymi szkoleniowcem w KS Stella Gniezno. W Zarządzie PZHT zasiada od listopada 2017 roku.

Na sobotę (29 czerwca) zaplanowano Walne Zgromadzenie Delegatów PZHT, jednakże z uwagi na brak wymaganego statutem kworum zebranie nie odbyło się w pierwszym terminie. 

Filip Sobczak