Polski Związek Hokeja na Trawie

90. urodziny Aleksego Marszała

Aleksy Marszał obchodzi dzisiaj (17 lipca) swoje urodziny. Były zawodnik Stali Poznań, Warty Poznań oraz CWKS Poznań skończył 90 lat.

Marszał jest 11-krotnym Mistrzem Polski – 10 razy zdobywał MP w barwach KS Warta Poznań, a raz jako zawodnik CWKS Poznań. Był także kapitanem „zielonych”. Rozegrał setki meczów na boiskach krajowych i zagranicznych, w tym w europejskich pucharach.

W przeszłości został odznaczony tytułem „Mistrz Sportu”, złotą odznaką PZHT, złotą odznaką KS Warta Poznań oraz tytułem Super Senior Sportu Poznańskiego. 

Od 2009 roku jest aktywnym członkiem Klubu Olimpijczyka PZHT. Jest współorganizatorem  i uczestnikiem imprez sportowych dla dzieci i młodzieży Warty Poznań oraz Klubu Olimpijczyka PZHT. Brał udział także w Piknikach Olimpijskich PKOL-u  w Warszawie i  w  Sejmikach Klubów Olimpijczyka organizowanych przez PKOL.

Swoją postawą sportową zaraził swoją rodzinę do działalności sportowej, w tym syna Mariusza i wnuka Michała, którzy wspomagali PZHT i Klub Olimpijczyka przy organizacji III Halowych Mistrzostw Świata w 2011 roku, Mistrzostw Europy kobiet i Halowych Mistrzostw Europy mężczyzn. Wnuk Michał był również sędzią hokeja na trawie.

Brać hokejowa dziękuję Jubilatowi za wszystko, co dla naszej dyscypliny wnosił i dokonał oraz składa najserdeczniejsze życzenia długich lat w dobrym zdrowiu oraz dalszego uczestnictwa w życiu hokejowej rodziny.

Filip Sobczak