Polski Związek Hokeja na Trawie

Za nami Walne Zgromadzenie Delegatów PZHT

25 czerwca w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie przy ul. Starołęckiej 36 odbyło się Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZHT.

W trakcie Delegaci wysłuchali między innymi sprawozdania finansowego za rok 2022 oraz sprawozdania z działalności Zarządu za rok 2022. WZD zatwierdziło wszystkie sprawozdania.

W Walnym wziął udział prezydent FIH Ikram Tayyab. Pakistańczyk podczas swojego wystąpienia wręczył wyróżnienie dla PZHT, ponadto nagrodził indywidualnie prezesa PZHT Rafała Grotowskiego, prezesa Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie Ewę Wybieralską, sekretarza PZHT Piotra Wilkońskiego, prezesa Hokej Superligi Karola Śnieżka oraz Jerzego Wybieralskiego.

Odpowiadając na pytania delegatów prezydent FIH poinformował o nowych programach światowej federacji, w których Polska będzie miała swój znaczący udział. Po zgromadzeniu odbyło się spotkanie Zarządu PZHT z Ikramem Tayyabem, podczas którego polska strona zobowiązała się do przystąpienia do akcji “Hockey for forest” poprzez dokonanie nasadzeń drzew.

W kolejnych dniach prezydent FIH przeniesie się do Wałcza, gdzie wspólnie z przedstawicielami PZHT będzie przyglądał się ostatnim przygotowaniom do Mistrzostw Europy kobiet w Hockey5s. W trakcie wizyty Tayyab chce spotkać się ze wszystkimi kapitanami drużyn, które biorą udział w Euro w Wałczu.

Filip Sobczak