Polski Związek Hokeja na Trawie

Kolejni trenerzy otrzymali stypendia od Ministerstwa Sportu i Turystyki

Dedykowane dla szkoleniowców hokeja na trawie stypendia trafiły do ponad 30 osób w całym kraju. Wsparcie będzie finansowe ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pod koniec zeszłego roku 15 trenerów hokeja na trawie otrzymało indywidualne stypendia od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dziś – dzięki staraniom pracowników naszego Związku – do tego grona dołączyło kolejnych kilkudziesięciu szkoleniowców.

– Dodatkowe finansowanie było naszym celem. Po wielu latach w końcu udało się zrealizować ten pomysł. Bardzo się cieszymy, że aż kilkudziesięciu trenerów uzyska dodatkowe wsparcie. Widzimy, że wyróżnieni nieustannie podnoszą swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniach organizowanych w Polsce i poza granicami kraju – mówi sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński.

Stypendia sportowe dla szkoleniowców to nowa inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ministra Kamila Bortniczuka. MSiT wskazuje, że wynagrodzenia trenerów w Polsce wciąż bywają bardzo niskie, co wymusza na nich trudne decyzje, włącznie z rezygnacją z zawodu. Resort sportu wierzy, że stypendium przewidziane dla trenerów pozwoli przeciwdziałać temu zjawisku.

Jesteśmy przekonani, że takie wyróżnienie spotka się z pozytywną reakcją środowiska trenerskiego w Polsce, a jednocześnie ułatwi beneficjentom programu dalsze podnoszenie kompetencji zawodowych oraz zwiększy ich dyspozycyjność – dodaje Wilkoński.

Gratulujemy wszystkim trenerom, którzy uzyskali finansowanie. Wierzymy, że beneficjenci spełnią pokładane w nich nadzieje.

Filip Sobczak