Polski Związek Hokeja na Trawie

Ogólnopolski kamp „Enea Rośnij z hokejem”

Finał „Enea Rośnij z hokejem” za nami! Tradycyjnie już ogólnopolski kamp został zorganizowany na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu.

To było pięć dni, które każdy uczestnik zapamięta jeszcze na bardzo długo – od 27 do 31 lipca w Wałczu odbył się ogólnopolski kamp „Enea Rośnij z hokejem”! Wzięło w nim udział 50 hokeistek i hokeistów. Atrakcje i niezapomniane przeżycia zapewniło im 10 szkoleniowców.

Do finału tegorocznej edycji w Wałczu dostała się jedynie wyselekcjonowana grupa zawodniczek i zawodników. Wcześniej uczestniczyli oni w pięciu kampach na terenie całego kraju – w Poznaniu, Gnieźnie, Skierniewicach, Toruniu i Siemianowicach Śląskich.

Ostatniego dnia ogólnopolskiego kampu organizatorzy zorganizowali niespodziankę dla uczestników. Na sam koniec obozu odbył się trening z seniorską reprezentacją Polski, która na obiektach COS w Wałczu przygotowuje się do eliminacji do Mistrzostw Europy.

„Enea Rośnij z hokejem” to program dla utalentowanych hokeistek i hokeistów w wieku 13-14 lat. W tej edycji wzięło udział około 180 uczestników. Treningi są prowadzone przez młodych szkoleniowców i reprezentantów Polski.

Tytularnym partnerem programu jest grupa Enea, jeden z liderów polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej.

Filip Sobczak