Polski Związek Hokeja na Trawie

Polacy jadą na kursy sędziowskie EHF

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała, że dwoje naszych sędziów weźmie udział w szkoleniach Umpires for Nation (U4N) i Umpires for Europe (U4E). 

EHF nominowała 36 sędziów z całej Europy – 18 do Umpires for Europe i 18 do Umpires for Nation. W tej pierwszej grupie znalezł się Mariusz Orzeł, a w drugiej Paula Sławińska. Nominację otrzymali również mentorzy – to między innymi Rob Ten Cate z Holandii, John Heron ze Szkocji czy Yolande Lanzas z Francji.

Kursy UFN i UFE to pierwszy, ale niezwykle ważny krok w kierunku kariery sędziego międzynarodowego. 

Cieszymy się, że kursy cieszą się sporą popularnością. Już teraz zachęcamy krajowe związki do dalszego nominowania młodych sędziów na kolejne edycje. Nie ulega wątpliwości, że programy U4E i U4N pozostają idealną ścieżką do selekcji UDP (Umpire Development Programme), która jest przeprowadzana każdego roku przez Komitet Oficjalny EHF – mówi Inez Cooper z EHF.

Na przyszłorocznych szkoleniach nasi reprezentanci będą sędziować mecze, podczas których będą obserwowani i oceniani przez mentorów. Ponadto wezmą udział w szeregu szkoleń, robić analizy wideo i szlifować inne praktyczne dla sędziów umiejętności. 

Filip Sobczak