Polski Związek Hokeja na Trawie

Pomorzanin reprezentuje Polskę na Eurohockey Club Trophy I

Od 30 września do 3 października w Wiedniu obędzie się Eurohockey Club Trophy I. W turnieju weźmie udział wicemistrz Polski KS Pomorzanin Toruń.

W Austrii zagra sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pomorzanin trafił do grupy „B”, w której zmierzy się z gospodarzami SV Post oraz SC Stroitel Brest z Białorusi. W drugiej grupie – „A” – znalazły się – CA Montrouge z Francji, HC OKS-SHVSM Vinnitsa z Ukrainy oraz HC Totweiss Wettingen ze Szwajcarii. 

Pierwszy mecz torunianie rozegrają w czwartek (30 września) o godz. 16:45, a drugi z Białorusinami, zaplanowano na piątek, na godz. 15.45. 

W fazie finałowej zostaną rozegrane trzy spotkania. Zespoły z trzecich miejsc powalczą o piąte miejsce, z drugich miejsc o brązowy medal, a najlepsi po fazie grupowej zagrają w finale.

Pomorzanin dotarł do Wiednia w środowy poranek. Jeszcze tego samego dnia podopieczni Macieja Zielińskiego mieli okazję przetestować boisko, na którym będą rozgrywane mecze – SV Post. W trakcie polskiej drużyny pojawili się Dariusz Rachwalski – selekcjoner reprezentacji polski i trener Arminen Wiedeń oraz Tomasz Szmidt – trener SV Post.

Wszystkie mecze będzie można oglądać za pośrednictwem platformy Eurohockey TV, a wyniki na „NA ŻYWO”, tabele i składy wszystkich drużyn są dostępne TUTAJ.

Harmonogram gier:

30.09.2021 r. KS Pomorzanin Toruń – SV Post 1:2

Bramka: Wojciech Rutkowski

01.10.2021 r. KS Pomorzanin Toruń – Stroitel Brest 2:3

Bramki: Krystian Makowski, Michał Dawid

03.10.2021 r. Mecz o 5. miejsce – KS Pomorzanin Toruń – HC OKS-SHVSM Vinnitsa 2:4

Bramki: Wojciech Rutkowski, Michał Dawid

Filip Sobczak