Polski Związek Hokeja na Trawie

KS Pomorzanin Toruń najlepszy w Skierniewicach i Gąsawie

Drużyna Pomorzanina Toruń wygrała dwa ostatnie turnieje w Skierniewicach i Gąsawie w ramach akcji „Promujemy dyscypliny olimpijskie: hokej na trawie”. W każdym z turniejów udział wzięło osiem drużyn, a uczestnicy i widzowie mieli zapewnione wiele atrakcji.

W obu turniejach Pomorzanin w finale mierzył się z zespołem UKS Bałagany Łubianka – w Skierniewicach zwyciężył 4:1, natomiast w Gąsawie lepiej egzekwował rzuty karne po remisie 1:1. Na trzecich miejscach uplasowały się drużyny gospodarzy – w pierwszym Polonia Skierniewice, a w drugim LKS Gąsawa.

Cykl czterech turniejów – przed wakacjami drużyny grały w Toruniu i Łubiance – każdorazowo gromadził osiem młodzieżowych zespołów z kilku województw. Każdemu z turniejów towarzyszyło sporo atrakcji, które miały przybliżyć zasady gry w trawiastą odmianę hokeja. Jednocześnie prowadzona była też akcja naboru młodych zawodników do klubowych sekcji hokeja na trawie.

– Hokej na trawie to piękny i fascynujący sport, który w wielu miejscach na świecie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zależy nam, by w Polsce ten olimpijski sport również się rozwijał – mówi Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski.

W Skierniewicach poza podium uplasowały się drużyny LKS Rogowo, Elephant Warszawa, KS Hokej Start Brzeziny, Gladiatorzy Gościeszyn i KS Hokej Start Brzeziny 2012, natomiast w Gąsawie za Pomorzaninem, UKS Bałaganami i LKS Gąsawa były Polonia Skierniewice, Gladiatorzy Gościeszyn, LKS Rogowo, UKS „Laski” Laski Wielkie i UKS Tarpany Gąsawa.

– Każdy uczestnik turniejów otrzymał pamiątkowy medal, a dla zespołów przygotowaliśmy czeki na zakup sprzętu hokejowego. Jestem przekonany, że świetnie bawiące się dzieciaki zafascynowały się hokejem na trawie i będą uprawiać ten bardzo ciekawy sport – dodaje Makowski.

Organizatorem cyklu imprez hokejowych było „Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro”, a projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Filip Sobczak