Polski Związek Hokeja na Trawie

Nagroda Theo Ykema przyznana po raz ósmy

W minionym tygodniu Polski Związek Hokeja na Trawie otrzymał nagrodę im. Theo Ykemy. FIH przyznał to wyróżnienie dopiero po raz ósmy.

Theo Ykema Award – bo tak oficjalnie nazywa nagroda, którą w piątek otrzymał PZHT – to stosunkowo nowe wyróżnienie. Po raz pierwszy wręczono je w 2006 roku. Zdobywcą był Ghanijski Związek Hokeja na Trawie. FIH przyznaje nagrodę co dwa lata. Dotychczas zawsze podczas oficjalnych uroczystości. Teraz oczywiście ze względu na epidemię koronawirusa było to niemożliwe. FIH zastrzega jednak, że PZHT otrzyma Theo Ykema Award przy najbliższej okazji.

Nagroda Theo Ykema przyznana w 2018 roku.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie poinformowała nas, że nagroda jest przyznawana przede wszystkim za nowe inicjatywy rozwojowe, zwiększoną aktywność hokejową czy zwiększony udział w turniejach i imprezach lokalnych, krajowych, kontynentalnych i międzynarodowych. W tym roku Kapitule FIH najbardziej spodobały się nasze sztandarowe projekty, czyli “Rośnij z hokejem” oraz “Hokej na piątkę”. 

Theo Ykema był członkiem Zarządu FIH przez 16 lat (od 1990 do 2006 roku). FIH przyznaje nagrodę jego imienia, bowiem odegrał on kluczową rolę w promowaniu szkolenia hokeja na trawie. Pod jego przewodnictwem Światowa Federacja utworzyła między innymi stanowisko menadżera ds. trenerskich oraz ds. rozwoju. 

Filip Sobczak