Polski Związek Hokeja na Trawie

Polski Związek Hokeja na Trawie z prestiżową nagrodą od FIH

To historyczna chwila dla naszej Federacji. PZHT otrzymał nagrodę im. Theo Ykema od FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie). To wyróżnienie za naszą pracę na rzecz rozwoju hokeja na trawie.

Tradycyjnie już podczas Kongresu FIH przyznawane są nagrody dla wyróżniających się przedstawicieli hokeja na trawie czy Związków Hokeja na Trawie. Tym razem wśród nagrodzonych znalazł się Polski Związek Hokeja na Trawie.

Nasza Federacja otrzymała nagrodę im. Theo Ykema. Władze PZHT odebrały to wyróżnienie przede wszystkim za rozwój hokeja na trawie w Polsce. Kapitule spodobały się nasze sztandarowe projekty, czyli „Rośnij z hokejem” oraz „Hokej na piątkę”. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że nasz Związek w imponujący sposób zaktywizował środowisko i przeprowadził programy szkoleniowe, podczas których utalentowani hokeiści na trawie mogli uczestniczyć w treningach z kilkunastoma młodymi szkoleniowcami oraz reprezentantami Polski w hokeju na trawie.

Theo Ykema był członkiem Zarządu FIH przez 16 lat (od 1990 do 2006 roku). FIH przyznaje nagrodę jego imienia, bowiem odegrał on kluczową rolę w promowaniu szkolenia hokeja na trawie. Pod jego przewodnictwem Światowa Federacja utworzyła między innymi stanowisko menadżera ds. trenerskich oraz ds. rozwoju. 

Filip Sobczak