Polski Związek Hokeja na Trawie

W Rypinie powstanie Akademia Hokeja na Trawie

RKS Lech Rypin poinformował o ambitnym celu. Jeszcze na wiosnę chce stworzyć Akademię Hokeja na Trawie. Projekt brzmi „Hokej dla dziewczyn”.

Pomysłodawcą jest trener rypińskiego klubu Jarosław Nowak. To były hokeista na trawie – w przeszłości grał między innymi w klubach w Skierniewicach. Ukończył także specjalistyczny kurs trenerski na poznańskim AWF.  

Nowak od lat rozwija hokej na trawie w Rypinie. Aktualnie jego zespół występuje w rozgrywkach centralnych PZHT – w lidze juniorek, a już w niedalekiej przyszłości w Rypinie ma powstać Akademia Hokeja na Trawie pod nazwą „Hokej dla dziewczyn”.

– Ruszymy z naborem niedługo, bo czekamy na poluzowanie obostrzeń. Jeśli tylko będzie „zielone światło”, to bierzemy się do pracy. Mamy już pytania od rodziców, więc jestem dobrej myśli – mówi Nowak.

RKS chce utworzyć nabór dla trzech grup dziewczynek – z roczników 2014-2013, 2012-2011 oraz 2010-2009. – Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną na razie będziemy informować o naborze za pośrednictwem internetu. Jeżeli obostrzenia zostaną poluzowane, to już jestem umówiony w jednej szkole, potem będziemy pukać do drzwi kolejnych placówek – mówi Nowak.

Celem RKS-u jest oderwanie dzieci i młodzieży od komputerów i telefonów oraz budowanie naturalnej odporności, tak istotnej w dzisiejszych czasach. – Aktywność, ruch, zabawa i zdrowy styl życia to nasza odpowiedź na COVID-19 – mówi Nowak.

Wszyscy zainteresowani są proszeni o kontakt z klubem za pośrednictwem e-maila: rkshokej21@gmail.com

Filip Sobczak