Polski Związek Hokeja na Trawie

Zagramy towarzysko z Francją w Wałczu

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie rozegra trzy mecze towarzyskie z reprezentacją Francji. Wszystkie spotkania odbędą się w Wałczu.

W tym tygodniu Francuska Federacja Hokeja na Trawie potwierdziła przyjazd do Polski. Oznacza to, że na początku sierpnia podopieczne Janusza Micała rozegrają trzy sparingi z trójkolorowymi. Będzie to kulminacyjny moment przygotowań biało-czerwonych do Mistrzostw Europy.

– W ostatnim czasie nie jest łatwo o organizację meczów międzypaństwowych. Tym bardziej bardzo się cieszę, że Francja przyjęła nasze zaproszenie. Dla polskiej reprezentacji będą to ostatnie sprawdziany formy przed Mistrzostwami Europy w Pradze. Francuzki również zagrają w Czechach, ale w innej podgrupie. Dlatego być może zagramy z nimi w drugiej fazie turniejumówi kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski. 

Reprezentacja Francji zajmuje w światowym rankingu 28. pozycję, czyli plasuje się cztery „oczka” niżej niż biało-czerwone. Warto jednak podkreślić, że za trzy lata w Paryżu odbędą się Igrzyska Olimpijskie.

–  Francuzi na pewno będą chcieli, żeby ich wszystkie sporty drużynowe były optymalnie przygotowane do olimpiady. Właśnie dlatego ta reprezentacja będzie z każdy miesiącem coraz mocniejsza – uważa Rachwalski.

Wszystkie trzy spotkania z reprezentacją Francji zostaną rozegrane na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. 10 dni po ostatnim meczu rozpoczną się Mistrzostwa Europy gr. B w Pradze. 

02.08.2021 r. 16:00 Polska – Francja

03.08.2021 r. 16:00 Polska – Francja

05.08.2021 r. 12:00 Polska – Francja

Filip Sobczak