Polski Związek Hokeja na Trawie

Sędziowie 2021 – program pilotażowy PZHT i WZHT

Polski Związek Hokeja na Trawie wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Hokeja na Trawie zorganizuje cykl szkoleń dla młodych arbitrów hokeja na trawie. Mentorami będą między innymi sędziowie międzynarodowi Łukasz Zwierzchowski oraz Marcin Grochal.

Coraz więcej młodych ludzi chce zostać arbitrami hokeja na trawie. W odpowiedzi na te sygnały PZHT wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Hokeja na Trawie zorganizuje dla nich specjalne szkolenia. Część teoretyczna kursu, ze względu na panującą w kraju sytuację, zostanie przeprowadzona za pośrednictwem łączy internetowych.

Konferencje będą prowadzone miedzy innymi przez międzynarodowych arbitrów hokeja na trawie – Łukasza Zwierzchowskiego oraz Marcina Grochala. Pierwszym krokiem w programie będzie szkolenie dla przyszłych mentorów – osób ze środowiska sędziowskiego z różnym stażem i doświadczeniem. W trakcie kolejnych spotkań prowadzący program oraz mentorzy wyjaśnią młodym arbitrom wszystkie tajniki sędziowania, opowiedzą o sędziowaniu na najwyższym poziomie oraz będą odpowiadać na wszystkie wątpliwości i pytania.

– Chcielibyśmy, aby w tym pilotażowym projekcie do kwietnia przyszłego roku wzięło udział około 40 młodych sędziów z województwa wielkopolskiego. Jeżeli program zadziała, kolejne edycje będziemy chcieli przeprowadzić również w innych regionach kraju – mówi współtwórca programu Piotr Wilkoński. – Program jest również skierowany do klubów. To one docelowo będą beneficjentami projektu.

Szkolenia będą odbywać się w małych grupach. Inauguracyjne spotkanie już dziś (3 listopada). Weźmie w nim udział 9 przyszłych mentorów.

Filip Sobczak