Polski Związek Hokeja na Trawie

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy przeniesione

Zarząd Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) zdecydował, że Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zostaną przeniesione na inny termin. Przyczyną jest oczywiście epidemia koronawirusa.

– Biorąc pod uwagę pogarszającą się obecnie sytuację COVID-19 w Europie, wzięliśmy pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych i chcieliśmy zapobiec sytuacji, w której jednostki musiałyby samodzielnie podejmować decyzje – tłumaczy Marijke Fleuren, prezes Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF).

W HMME miały zagrać nasze reprezentacje – Polacy w „elicie” w czeskim Nymbruku od 15 do 17 stycznia, a nasze hokeistki – również w najwyższej dywizji – tydzień później w szwajcarskiej Lucernie. Ostatecznie EHF zdecydowała, że turnieje odbędą się w grudniu 2021 roku.

– Debatowaliśmy nad odwołaniem lub wstrzymaniem tych wydarzeń, ale wspólnie z naszymi gospodarzami uważamy, że przeniesienie wydarzeń na grudzień jest dobrym rozwiązaniem, aby zapewnić zawodnikom możliwość udziału w zawodach – dodaje Fleuren.

Dokładne terminy EHF poda w oddzielnym komunikacie. 


Filip Sobczak