Polski Związek Hokeja na Trawie

Sędzia Paweł Linkowski zakończył karierę

W niedzielę (5 lipca) sędzia Paweł Linkowski zakończył swoją karierę. Po raz ostatni zagwizdał podczas finału Terravita Pucharu Polski.

Tuż przed rozpoczęciem pojedynku o Terravita Puchar Polski prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski uhonorował Pawła Linkowskiego za wszystkie lata niesamowitej kariery sędziowskiej i wręczył mu pamiątkową statuetkę. Arbitrowi podziękowali brawami również wszyscy zawodnicy, a w tle z głośników wybrzmiała piosenka Tiny Turner „The Best”, bo Paweł Linkowski był jednym z najlepszych arbitrów w historii polskiego hokeja na trawie.

Fot. Paweł Siczyński

Linkowski zdobył szacunek również na arenie międzynarodowej – jako pierwszy polski arbiter otrzymał „koronkę” FIH, czyli certyfikat sędziego pierwszego stopnia. W swojej karierze sędziował między innymi w finałach Halowych Mistrzostw Świata – w 2015 roku w Lipsku i 2018 roku w Berlinie, w meczu o brązowy medal HMŚ w Poznaniu w 2011 roku czy w finale Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu w 2014 roku.

– Zawsze pragnąłem pozostać w cieniu. Chciałem, żeby to zawodnicy błyszczeli na boisku. Szanowałem ich pasję. Podczas mojej przygody z hokejem na trawie poznałem nowych przyjaciół, odwiedziłem wiele krajów na świecie, otrzymałem wsparcie od różnych ludzi, czułem się częścią czegoś większego. Dzisiaj mogę powiedzieć, że stałem się lepszym człowiekiem z powodu hokeja. Otrzymałem 100 razy więcej niż poświęciłem i oczekiwałem. Dziękuję Wam! – powiedział na koniec kariery Paweł Linkowski.

Fot. Mariusz Orzeł


Filip Sobczak