Polski Związek Hokeja na Trawie

Minister sportu spotkała się z hokeistkami na trawie z Rypina

W czwartek (9 lipca) minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk gościła w województwie kujawsko-pomorskim. Szefowa resortu sportu spotkała się między innymi z hokeistkami na trawie RKS Lech Rypin.

Minister sportu przyjechała do województwa kujawsko-pomorskiego, by podsumować wkład ministerstwa w rozwój infrastruktury sportowej w tym regionie. Danuta Dmowska-Andrzejuk odwiedziła między innymi Rypin. Włodarze miasta przyjęli minister na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Sport to pasja na całe życie, dlatego chciałam podziękować trenerom, że trenujecie i wychowujecie nowe, młode, sportowe społeczeństwo. Cieszę się, że w tym trudnym okresie pandemii możemy pokazywać, że sport jest bezpieczny i bezpiecznie możemy funkcjonować w życiu – mówiła wczoraj w Rypinie minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Fot. Tomasz Błaszkiewicz/rypin.naszemiasto.pl

W trakcie wizyty minister sportu spotkała się z wieloma klubami sportowymi z Rypina, w tym między innymi z zawodniczkami sekcji hokeja na trawie RKS Lech Rypin. – Wzięliśmy udział w fajnej imprezie, podczas której mogliśmy wypromować naszą dyscyplinę sportu – mówi Jarosław Nowak, trener RKS Lech. – Zaprezentowaliśmy pani minister hokej na trawie i porozmawialiśmy o naszej działalności i rozwoju.

Fot. Tomasz Błaszkiewicz/rypin.naszemiasto.pl
Fot. Tomasz Błaszkiewicz/rypin.naszemiasto.pl

Filip Sobczak