Polski Związek Hokeja na Trawie

Odszedł Wojciech Weiss

12 lipca zmarł Wojciech Weiss – wieloletni prezes AZS Politechnika Poznańska. Miał 70 lat.

Wojciech Weiss przez 20 lat był prezesem koła i klubu uczelnianego AZS Politechnika Poznańska, a kilka lat temu został dyrektorem Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Był niezwykle ceniony w środowisku hokeja na trawie. 

1 lipca razem z juniorami AZS Politechnika Poznańska świętował brązowy medal Mistrzostw Polski, a kilka dni wcześniej złoty medal z seniorkami AZS. – Nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie pomoc wielu osób ze środowiska poznańskiego AZS. Pod względem organizacyjnym i finansowym nie mamy na co narzekać! Szczególne podziękowania należą się byłemu rektorowi Politechniki prof. Tomaszowi Łodygowskiemu, dyrektorowi Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej Wojciechowi Weissowi, prezesowi KU AZS PP Robertowi Rejewskiemu i prezesowi AZS OŚ Tomaszowi Szponderowi – powiedział po ostatnim gwizdku Krzysztof Rachwalski, szkoleniowiec seniorek AZS Politechnika Poznańska.

Tryumfatorzy OOM 2019 – AZS Politechnika Poznańska – z Wojciechem Weissem (trzeci od prawej w górnym rzędzie).

– Zawsze życzliwy i chętny do pomocy, służący swoją wiedzą i doświadczeniem. Niezastąpiony organizator, manager, trener i nauczyciel akademicki. Był wspaniałym, pogodnym i wyjątkowym człowiekiem o wielkim sercu. Będzie nam Ciebie brakowało, Przyjacielu – napisali w mediach społecznościowych członkowie klubu uczelnianego AZS Politechnika Poznańska.

Wojciech Weiss zmarł nagle 12 lipca wieczorem. Miał 70 lat. Polski Związek Hokeja na Trawie składa najserdeczniejsze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. 

Wojciech Weiss (trzeci od lewej).


Filip Sobczak